Logická olympiáda

18. září 2016 v 15:27 |  Informace
Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.
Naše škola se každým rokem této soutěže úspěšně zúčastňuje a několik šikovných žáků (z několika tisíc přihlášených) každoročně postupuje do krajského kola v Karlových Varech.
Letos je poprvé vyhlášena kategorie zvlášť pro 1. ročník ZŠ - a to se týká vás. Pokud vás tato soutěž zaujala a chcete si vyzkoušet logické myšlení vašich dětí, zaregistrujte vaše dítě do 30. září na stránkách www.logickaolympiada.cz. Co vás dále čeká? Nominační kolo pro kategorii A1 (první ročníky) proběhne ve dnech 22. - 28.10.2015. Kterýkoli tento den zasednete s vašim dítkem k počítači a na stránkách logické olympiády spustíte test. Kategorie A1 končí tímto nominačním kolem, dále se nepostupuje - výstupem pro vás bude informace o umístění/pořadí - pravděpodobně v okrese?, kraji?, republice? - s touto kategorií zatím nemáme zkušenosti. V ostatních kategoriích vždy přijde mail s umístěním v kraji a republice.
Doporučuji vyzkoušet! Ale také vyzkoušet své sebeovládání a dětem neradit (i když budete mít velkou radost, že vy to víte a je to přece úplně jednoduché) Smějící se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama