Týden 10. - 16. 10.

9. října 2016 v 18:35 |  Tento týden
Co by se děti tento týden měly naučit:

ČESKÝ JAZYK
- poznám, umím napsat (tiskace) a slyším (na začátku, uvnitř nebo na konci slova) hlásku a písmeno S a L
- dokáži (alespoň s dopomocí) přečíst slova a věty s probranými písmeny

MATEMATIKA
- umím správně napsat a přečíst znaky < > =
- poznám, které číslo je větší a dokáži mezi dvě čísla napsat správný znak (4 > 2)

PRVOUKA
- vím, jak vypadá příroda na podzim
- znám části stromu
- poznám některé stromy (dub, buk, jírovec, lípa, javor)

DÚ NA TENTO TÝDEN
- stále procvičujte čtení a psaní jednotlivých písmen (viz článek DÚ na tento víkend a příští týden), na konci týdne už by všechny děti měly samy přečíst kratší slova (OTA, MÁ, JE, TO, TOM...)

Začínáme číst a psát - str. 38
- pracujte s prvním cvičením na stránce 38 - "přečti mi slova na prvním řádku", "přečti mi slova ve třetím sloupečku", komu to půjde: "přečti mi slovo na druhém řádku ve třetím sloupečku", "najdi, kde je slovo SNY" (=> třetí řádek, druhý sloupeček)
- důležité je, aby zvládly přečíst alespoň všechna písmena ve slově, komu nepůjde skládání do celého (delšího) slova nevadí - pomůžete vy (písmenkujete a on/ ona to pak uslyší, společně pak nakonec řekněte celé slovo)
=> děti si nejen procvičí všechna písmenka a čtení, ale také orientaci sloupeček + řádek

- hra na roboty/ ufony je stále důležitá, výborná je ve spojení s obrázky (najdi na obrázku S-T-Ů-L) nebo prostředím (v ZOO jsem viděla zvíře jménem S-L-O-N) nebo dokončení věty (podej mi L-Ž-Í-C-I)
- stále procvičujte porovnávání čísel (kdo snědl víc rohlíků, na které hromádce je víc kostiček/ plyšáků, pastelek...)

DŮLEŽITÉ!!

V úterý (11.10.) půjdeme na prvoučnou vycházku do parku, zastaví nás jen hustý déšť, proto doporučuji tento den teplé oblečení! Smějící se Pokud by nás hustý déšť opravdu zastavil, půjdeme ve středu místo tělocviku.

Ve čtvrtek (13.10.) jdeme do divadla. Půjdeme hned ráno, proto je důležité, aby děti opravdu přišly včas do školy (7:55 je pozdě!!) - sraz v šatně v 7:45!! Kdo přijde pozdě, má smůlu, jedeme autobusem a není možné čekat! Nezapomeňte na vhodné oblečení do divadla! Nazpátek půjdeme pěšky, pokud si děti chtějí koupit cestou oplatku - peníze (9 - 15 Kč - nejsem si jistá, kolik stojí). Do školy si ten den nemusí brát vůbec nic, jen batůžek se svačinou a klíčkem od šatny. Batůžek budeme nechávat ve třídě.

Stále lisujte listy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama