Prosinec 2016

Přání

24. prosince 2016 v 12:56
Všem dětem, rodičům a dalším rodinným příslušníkům přeji krásné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně štěstí, zdraví a všeho, co je třeba ke krásnému životu! Usmívající se
Po prázdninách se na vás už moc těším Mrkající.


Poděkování

18. prosince 2016 v 18:14 Pochvalníček
Moc děkuji všem, kteří přišli na náš Vánoční jarmark, koupili si výrobky a přispěli tak na Dobrého anděla!! Také děkuji všem dětem, kterým se povedlo vyrobit nádherné výrobky a prodat je za necelou třičtvrtě hodinu! Byli jste všichni skvělý a jsem ráda, že za naši třídu můžeme poslat rovných 2000 Kč! Překvapený
Ještě jednou děkuji a doufám, že budeme společně pomáhat i v příštích letech Usmívající se.

Poslední týden před Vánoci

18. prosince 2016 v 17:21 Tento týden
Děti si tento týden budou nosit jen Uvolňovací cviky a Prvouku. Ostatní učebnice jsme už dodělali.

Ve středu 21.12. půjdeme na celé dopoledne ven, pokud nám to počasí dovolí (zabrání nám jen silný déšť nebo velký vítr). Děti proto prosím pořádně oblékněte. S sebou si vezmou jen batůžek se svačinou a pitím.

Ve čtvrtek 22. 12. si uděláme vánoční posezení. Udělám dětem čaj, dáme si cukroví a popovídáme si o Vánocích a o vánočních zvycích. Dejte prosím tento den dětem hrneček, sáček s čajem (klidně víc), lžičku a případně cukr. Také prosím o malou krabičku s cukrovím, aby měl každý co k čaji zakousnout Usmívající se.
Vyučování tento den končí normálně v 11:40.

Vánoční jarmark

11. prosince 2016 v 17:43 Informace
Ve středu 14.12. proběhne od 16 do 18 h ve škole Vánoční jarmark. V 16 h bude slavnostní zahájení a vystoupení někteých žáků školy.
Každá třída bude mít před svou učebnou nebo přímo v ní vystavené své výrobky k prodeji, které si rodiče i děti mohou koupit.
My budeme sídlit ve třídě 2. A (ve staré budově - děti vás zavedou), abychom byli blíže centru dění, a aby si děti užily tu pořádnou jarmarkovou atmosféru Smějící se.
Děti, které budou chtít delší či kratší chvíli prodávat naše výrobky, nechť se dostaví během konání do třídy 2. A, ráda je zaměstnám Mrkající.
Na jarmarku si budete moct dát na zahřátí vánoční čaj a proběhne také již tradiční ochutnávka cukroví - rodiče ze všech tříd posílají cukroví na ochutnání, které si tam pak můžete nabídnout. Budeme moc rádi, když nám také pošlete krabičku cukroví Usmívající se. Pokud pošlete krabičku, kterou chcete vrátit, prosím podepište ji. Krabičku, kterou nechcete vrátit, podepisovat nemusíte. Krabičky s cukrovím posílejte prosím v den konání jarmarku nebo den předem, abychom měli před zahájením vše připravit.

MOC SE NA VÁS VŠECHNY TĚŠÍM A DOUFÁM, ŽE SE VÁM NÁŠ JARMARK BUDE LÍBIT Smějící se.

Týden 12. - 16.12.

11. prosince 2016 v 17:14 Tento týden
ČESKÝ JAZYK
- dokončíme pracovní sešit Začínáme číst a psát
- začneme poznávat malá písmena
- stále procvičujeme souvislé čtení a čtení s porozuměním

MATEMATIKA
- (snad) dokončíme PS z matematiky, pokud ne, doděláme příští týden
- psaní číslice 7
- sčítání a odčítání do 7

PRVOUKA
- Děti jako já

DÚ NA TENTO TÝDEN
- procvičujte čtení, sčítejte a odčítejte do 7 (klidně i do 10 na prstech)

DŮLEŽITÉ
V pátek 16.12. budu ve škole první dvě hodiny, děti si vezmou normálně učení. Na zbývající dvě hodiny budou mít děti opět paní Němečkovou.

Týden 5. - 9.12.

4. prosince 2016 v 17:47 Tento týden
ČESKÝ JAZYK
- umím napsat, přečíst a používat DĚ, TĚ, NĚ/ DI, TI, NI
- přečtu většinu slov sám, dlouhá slova zkouším číst po částech
- poznám malé varianty některých písmen

MATEMATIKA
- sčítám a odčítm do 6 (rychlejší a minimum chyb!)
- vymýšlím slovní úlohy podle obrázků

PRVOUKA
- Děti jako já

DÚ NA TENTO TÝDEN
- stále procvičujte čtení!! čteme po písmenech, delší slova po částech (nemusí být přímo slabiky)
- krátká slova neslabikujte - děti to mate!
- klidně už si ukažte některá malá písmenka (pokud děti chtějí a zajímá je to)
- osmisměrky, čtyřsměrky
- procvičujte sčítání a odčítání do 6

DŮLEŽITÉ
V úterý 6.12. jdeme do divadla na představení Jak se čerti učili zpívat koledy. Opět jdeme hned ráno, proto bude sraz v 7:45 v šatně, na opozdilce není možné čekat! Nezapomeňte vhodné oblečení do divadla a batůžek se svačinou a klíčkem od skříňky (batůžek necháme ve třídě). Z divadla půjdeme pěšky, cestou si děti zase budou moct koupit oplatku, takže kdo chce, penízky na oplatku do kapsičky Smějící se.