První pero

2. ledna 2017 v 18:21 |  Informace
Tento týden již začneme psát do písanky (psací písmo) a všechny děti budou psát perem. Vybrat to správné nebývá vždy jednoduché. Podle mého názoru je pro děti nejvhodnější klasické pero s hrotem (s náplní na bombičky). Každému ale vyhovuje něco jiného a možná budete muset pero i změnit, než najdete to správné. Není potřeba v 1. třídě kupovat drahá pera, nejsou kvalitnější a děti obvykle několik per zničí. Doporučuji pročíst si test psacích pomůcek, který je udělaný velmi pečlivě. Test naleznete zde: test psacích pomůcek.
Jediné pero, které opravdu nedoporučuji, je pero gumovací PILOT FRIXION BALL (a jsem ráda, že ani v tomto testu ho nedoporučují). Učíme se pracovat s chybou, proto nebudeme při psaní gumovat ani používat zmizík.
V penálu by měly děti mít alespoň dvě pera, jedno vždy jako náhradní a denně byste měli kontrolovat, zda obě pera píší. Jedno pero dostanou děti tento týden ode mě, abychom mohli hned ve středu začít psát. Je to pero pouze náhradní, proto prosím nejpozději do příštího týdne pořiďte další, klidně několik Usmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama